BIO Katarzyna Darżykiweicz

Krystyna Darżynkiewicz

Psycholog kliniczny, specjalista II stopnia, psychoterapeuta (certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego nr 45), terapeuta poznawczo-behawioralny (szkolenie podyplomowe prowadzone przez brytyjskie Oxford Cognitive Therapy Centre, Certyfikat Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, Certyfikat Akredytacyjny EABCT – 2010), terapeuta rodzinny (certyfikat ukończenia szkolenia w systemowej terapii rodzin – 1997).Ukończone m.in. specjalistyczne szkolenia: I i II stopnia EMDR – psychoterapia w sytuacjach kryzysowych (1999, 2000), szkolenie leczenia PTSD metodą przedłużonej ekspozycji (2008).
Aktualnie w trakcie kursu PTTPB do certyfikatu superwizora- dydaktyka terapii poznawczo-behawioralnej. W latach 2008 – 2012 współpracownik ICGZ UW w programie TRAKT dotyczącym badań i terapii PTSD.W latach 1977 – 1986 psycholog w II Klinice Psychiatrycznej IPiN, w latach 1986 – 2008 zatrudniona w Poradni Psychosomatycznej Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej, gdzie prowadziła różnorodne formy pracy klinicznej i terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami psychosomatycznymi, terapię osób dorosłych i terapię rodzin.
Długoletnie doświadczenie w terapii szerokiego spektrum zaburzeń dzieci i młodzieży ( oprócz zaburzeń psychosomatycznych, m.in. zaburzenia afektywne, lękowe, nadpobudliwość psychoruchowa) i dorosłych (zaburzenia osobowości, depresyjne, lękowe, PTSD).Prowadzi zajęcia z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej dla profesjonalistów w ramach szkolenia do certyfikatu psychoterapeuty.
Autorka szeregu wystąpień konferencyjnych, współautorka artykułów na temat systemowej terapii rodzin z dzieckiem z zaburzeniem psychosomatycznym i poznawczo-behawioralnej terapii grupowej dla młodzieży z zaburzeniami psychosomatycznymi w książce „Zaburzenia psychosomatyczne u dzieci i młodzieży” red. L.Szewczyk, M.Skowrońska. W latach 2010 – 2012 wiceprzewodnicząca Zarządu PTTPB.