BIO Filiberto Amati

Filiberto Amati

Ekspert ds. innowacji, brandingu i rozwoju, dyrektor zarządzający w firmie AMATI & Associates. W 2003 roku uzyskał tytuł MBA w IESE Business School w Barcelonie. Filiberto od 20 lat działa na rynku międzynarodowym (30 projektów na terenie ponad 20 różnych krajów), przekazując know-¬how w zakresie marketingu, innowacyjności i ekspansji międzynarodowej. Autor książek: “Co-creation. Mystery Solved” i “Undersanding Open Innovation. A Primer”. Od 2007 r. Filiberto działa w branży win i wyrobów spirytusowych, pracując najpierw dla Gruppo Campari, a następnie dla ILLVA Saronno, do której dołączył jako dyrektor regionalny na Europę Środkową i Wschodnią. Poza europejskim wyzwaniem zarządzał częścią Karaibów, krajowymi i bezcłowymi rynkami Ameryki Środkowej, północnoamerykańskim rynkiem wolnocłowym, a także Kanadą i Meksykiem. Przed tym doświadczeniem był w Amsterdamie, gdzie pracował jako konsultant i wolny strzelec w Auberon - butikowym doradztwie w zakresie innowacji marketingowych.