BIO Maja Skibińska

dr inż.

Maja Skibińska

Współwłaścicielka interdyscyplinarnej pracowni Szelest. Architektka krajobrazu z wieloletnim doświadczeniem pracy przy wielobranżowych projektach oraz interdyscyplinarnych procesach partycypacyjnych dotyczących zagospodarowania przestrzeni publicznej m.in. park Pole Mokotowskie, park nad tunelem POW, ul. Wawelska, Park Szymańskiego w Warszawie, Park Żeromskiego w Warszawie, Polanka Redłowska w Gdyni. Przez 12 lat pracy zawodowej związana z Architekturą Krajobrazu SGGW w Warszawie, aktualnie pracuje w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania. Laureatka konkursu “Dyplomy dla Warszawy” za pracę doktorską dotyczącą meblowania miasta.
W swojej pracy eksploruje zagadnienia projektowania prozdrowotnego obejmującego partycypacje, rozwiązania oparte na przyrodzie (BZI/ NBS) oraz przestrzenne równouprawnienie. Wraz z Joanną Paniec prowadzi podcast “Odcienie zieleni”.