BIO Ewa Kurczewska

dr n. med.

Ewa Kurczewska

Specjalista psychiatra, doktor nauk medycznych, adiunkt Wydziału Lekarskiego II Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Prowadzi badania na temat wysokiej wrażliwości w zaburzeniach afektywnych. Na co dzień zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń psychicznych u osób dorosłych, biorąc pod uwagę ich złożone podłoże. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz autorką prac naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych. Swoje doświadczenie zdobywała pracując na oddziale szpitalnym, na izbie przyjęć w trybie ostro dyżurowym, ambulatoryjnie, jako konsultant psychiatra w szpitalu wielospecjalistycznym oraz biorąc czynny udział w licznych zagranicznych i krajowych konferencjach psychiatrycznych (m.in. European College of Neuropsychopharmacology, European Congress of Psychiatry).